https://twitter.com/PieterOmtzigt/status/1567219821757997056
De antwoorden op de vragen over gas, energieprijs en contracten zijn binnen.
Zelfs ik sla nog achterover van een aantal antwoorden.
Een wat langere draad, die inzicht geeft in hoe we in de problemen gekomen zijn als landAntwoord 1: we winnen 20 miljard m3 gas per jaar
(1) pic.twitter.com/IYzSJN4YKl
— Pieter Omtzigt (@PieterOmtzigt) September 6, 2022
De strategie is altijd hetzelfde: een crisis veroorzaken en een zondebok benoemen (Putin), of een externe vijand (war on terror). Dan maatregelen erdoor drukken die mensen zonder die crisis nooit zouden accepteren. De maatregelen komen neer op diefstal of afnemen van rechten en vrijheden (Covid-crisis), zelfstandigheid, onafhankelijkheid (toenemende afhankelijkheid/ mogelijkheid voor meer controle) etc. Maar degene die het veroorzaakt is de overheid zelf, en de oplossing is maakt de overheid machtiger en geeft hen meer geld, controle etc.
Eerder heeft de overheid de ondernemers “geholpen” tijdens de Lockdowns. Ander half jaar later moeten ze het terug betalen.
https://twitter.com/dimgrr/status/1569435014772969472
Zie ook commentaar onder deze tweet.
Ze hebben het niet over saneren, ze nemen de schuld over.
Joehoe, de overheid neemt je schulden niet over, ze neemt de vorderingen over die het energiebedrijf op je heeft. Je nieuwe schuldeiser is straks met een beetje pech een grinnikende Jan Paternotte met een D66 paardenspuit vol meelworm-DNA in zijn klauwen.
— ΔΓ (@dimgrr) September 12, 2022
Kritiek op het kabinet
Notities:
De middenstand wordt de nek omgedraaid.
https://www.hartvannederland.nl/persoonlijke-verhalen/bakkerij-moet-dicht-na-dertig-jaar-energierekening-te-hoog
Mooi initiatief:
https://www.nietonzeschuld.nl/contact
Warmte pomp standaard vanaf 2026
https://www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2022/05/17/hybride-warmtepomp-de-nieuwe-standaard-vanaf-2026
https://twitter.com/AnneliesdeZeeuw/status/1572836744919121923
Told you so…oké dat is flauw maar ja onze overheid naait je waar je bij staat…. https://t.co/MST16SpqX0
— Annelies de Zeeuw (@AnneliesdeZeeuw) September 22, 2022
Pieter Omtzigt over winsten energie bedrijven:
https://twitter.com/pieteromtzigt/status/1573247696772780032
Er worden megawinsten gemaakt in de energiemarkt. Sommige bedrijven verkopen energie voor dubbel te toch al idioot hoge marktprijs aan de consument (die niet weg kan)
We moeten burgers helpen niet cowboys. Vandaar mijn voorstel voor onderzoek naar marktdagen.
Verworpen. pic.twitter.com/D2m1oSoFTo— Pieter Omtzigt (@PieterOmtzigt) September 23, 2022
Electiciteitstoringen
• Boris van de Ven
https://rumble.com/v1kpvi7-20220919-blckbx-today-blok-3-boris.html
• Hoe overleef ik een crisis?