Facebook, factcheckers, verantwoordelijkheid: Mark Zuckerberg, de ‘vrijheid van meningsuiting’ is nog niet hersteld

door | 10 jan 2025 | Rechten

Er is een tijd geweest dat de facebook-groep van de Stichting Vaccinvrij ruim 33.000 leden had. Jonge ouders ondersteunden elkaar in een genadeloze zoektocht naar waarheid. We hielpen elkaar bij het verwerken van vaccinatieschade, of het stigmatiseren en veroordelen van andersdenkenden als “anti-vaxxer”. De informatie in de groep was confronterend, maar de energie was warm en de verbinding kennelijk broodnodig, want wij groeien als kool.

In de hoogtijdagen van de Stichting Vaccinvrij klaagden artsen op het consultatiebureau dat ze met die ouders van Vaccinvrij niet eens meer in gesprek gingen, want die “kregen ze toch niet om”. En dat klopt: als je op een bepaald moment ziet dat Sinterklaas niet bestaat, en dat cadeautjes niet door de schoorsteen of uit de zak van Piet komen, dan is dat onomkeerbaar. Ouders – of de overheid – kunnen zeggen wat ze willen; als je niet meer in Sinterklaas gelooft komt ga je dat nooit meer doen. Het klopt niet en zelfs het cadeautje kan ons niet meer verleiden om in een leugen te geloven.

De mythe dat vaccins ‘veilig en effectief’ zijn is door velen doorgeprikt, en de vaccinatiegraad is flink gedaald. Wie het ziet, kan het niet meer niet zien. Het Rijksvaccinatieprogramma hangt van propaganda en censuur in elkaar.

Vaccinvrij moest natuurlijk kapot, want niets is zo sterk als mensen die uitzoeken of het wel klopt wat ons wordt verteld en delen waar ze tegenaan lopen. We konden erop wachten dat we het niet zou overleven op Facebook. En toch was het een bittere pil toen 33.000 liefdevolle, verantwoordelijke ouders die bewuste keuzes wilden maken in plaats van de “aanbevelingen” klakkeloos op te volgen van de ene op de andere dag gecanceld werden.
 
 

De ongeloofwaardige excuses van Mark Zuckerberg

 
Nadat Facebook was ontdaan van alle “afwijkende meningen” bleek dat de “alternatieve media” uit alle hoeken en gaten kwamen en doorgingen met het verspreiden van goed onderbouwde, als “desinformatie” gelabelde feiten.

En het mes snijdt kennelijk aan twee kanten. Te veel propaganda en censuur vernietigt het blinde vertrouwen en het volgen van de autoriteiten. Covid heeft veel mensen laten zien dat politici liegen dat het gedrukt staat en het vertrouwen in artsen en overheids-instituten heeft een flinke knauw gekregen.

De waarheid valt er niet onder te houden, en er werd een nieuw instrument ontwikkeld getiteld ‘fact-checking’. Het werkte misschien voor sommigen, maar kennelijk niet afdoende. Matthias Desmet schreef:
 

Mark Zuckerberg heeft aangekondigd dat dit het einde is van het Fact-Checking tijdperk op Meta. Hij categoriseert factchecking onder “uit de hand gelopen politieke censuur”.
 
Hij zinspeelde hier een paar maanden geleden al op, toen hij in een openbare brief toegaf dat hij spijt had van het onderdrukken van de verspreiding van informatie over de laptop van Hunter Biden terwijl hij “wachtte” op factcheckers.
 
Nu stelt Zuckerberg openlijk: deze fact-checkers zijn politiek bevooroordeeld en vernietigen meer vertrouwen dan ze creëren. Ik zou zeggen dat wat Zuckerberg nu communiceert voor de meesten van ons niet bepaald baanbrekend nieuws is. Wat we wel graag van hem zouden willen horen, is een uitleg waarom hij zich dit nu pas lijkt te realiseren.
 
En het afschaffen van fact-checking betekent niet noodzakelijkerwijs dat censuur zal stoppen. Ik hoorde Bill Gates onlangs in een interview op CNBC News zeggen: we werken aan een AI-platform dat het hele internet zal screenen op haatzaaiende taal en berichten die aanzetten tot geweld. “En voor berichten die mensen aanmoedigen om vaccinaties over te slaan”, voegde hij er toen aan toe. Bill heeft duidelijk niet veel geleerd van het fiasco van de COVID-19 crisis.
 
Positief zou ik zeggen: dit is een geweldige kans om onszelf opnieuw af te vragen hoe we kunnen voorkomen dat we zelf censuur gaan uitoefenen. Hoe kunnen we andere meningen echt tolereren? Hoe kunnen we echt luisteren naar iemand die fundamenteel anders denkt? – Matthias Desmet

 
En daaraan toevoegend, hoe kunnen we blijven spreken, ook al gaat wat je te zeggen hebt tegen het narratief in?
 
 

De rechtszaak van Childrens Health Defense

 
Het “afschaffen” van fact-checkers” komt als mosterd na de maaltijd als al lang is aangetoond dat de factcheckers onderdeel zijn van het censureren van feitelijke informatie die niet overeenkomt met het narratief. De Amerikaanse organisatie Childrens Health Defense is een rechtszaak gestart en mogelijk gaat het hier om dermate hoge bedragen aan schade vergoeding dat Zuckerberg eieren voor zijn geld kiest.
 

Minder dan 24 uur nadat Children’s Health Defense het Amerikaanse Hooggerechtshof had gevraagd om onze censuur-rechtszaak tegen Facebook te horen, kondigde Mark Zuckerberg aan dat Facebook zijn “fact-checking” programma van derden zal beëindigen… om “de vrijheid van meningsuiting te herstellen” op de platforms Facebook, Instagram en Meta.
 
In zijn aankondiging gaf Zuckerberg toe dat Facebook “te ver was gegaan” met zijn “fact-checking”.
 
Wat een slap gezwets. In rechtbankdocumenten in onze rechtszaak gaf Facebook toe posts te censureren waarvan het bedrijf wist dat ze waarheidsgetrouw en feitelijk correct waren. En het geeft toe dat het dit vaak deed onder druk van de Amerikaanse overheid!
 
Facebook legde de debatten het zwijgen op. Het sloot de “vrije meningsuiting” en uitwisseling van informatie. En het deed het door CHD – en velen van jullie! – van Facebook en Instagram te schoppen. Om ons ervan te weerhouden vragen te stellen en feiten te delen. Vandaag de dag zijn we nog steeds verbannen van deze social media platforms.
 
We zijn blij dat Facebook zegt dat het stopt met het censuurapparaat … en het lijdt geen twijfel dat de rechtszaak van CHD waarschijnlijk Zuckerbergs beslissing heeft veroorzaakt om een einde te maken aan de fact-checking.
 
Maar het is nog niet voorbij.
 
De strijd om medische vrijheid van meningsuiting is pas gewonnen als CHD en alle anderen die onterecht van Facebook en Instagram zijn geschopt en gedemoniseerd, weer op deze platforms worden toegelaten. Daarom hebben we onze zaak tegen Facebook – die door de lagere rechtbanken was afgewezen – helemaal doorgezet naar het Amerikaanse Hooggerechtshof.
 
We zijn nog niet klaar om Zuckerberg vrijuit te laten gaan – totdat we allemaal weer op Facebook en Instagram mogen.Childrens Health Defense

 
Ziet u het gebeuren?
 
 

Website

De website van Vaccinvrij wordt steeds uitgebreid.
Ga regelmatig kijken!

 

Gratis boek

Download GRATIS boek: ‘Zorgwekkende gevolgen van vaccinaties’

 

Blog

De informatie op dit blog is onderbouwd met officiële bronnen. De bronnen staan onder de betreffende blogs; iedereen die dat wil kan ze controleren of bestuderen.

In de reguliere voorlichting ontbreken veel specifieke bronnen en relevante informatie. Deel daarom dit blog in uw netwerk. Dit kan door op de social media iconen te klikken aan de linkerkant van deze pagina.

Volg ons op social media

Sinds kort ook actief op Telegram.

Meld u aan voor de nieuwsbrief

 

 

Share This